Mos Craciun la Casa Artelor!

Într-un cadru de poveste, la Casa Artelor a Primăriei Sectorului 3, situate în bd. Mircea Vodă din Bucureşti, Moş Crăciun a fost întâmpinat şi de elevii Şcolii Gimnaziale nr. 82. Pregătiţi cu mult timp înainte şi cu multă dăruire în cadrul Pepinierei de Talente de d-nele prof. Steluţa şi Cătălina Guţanu, elevii şcolii noastre de la cei mai mici până la cei mai mari au dovedit încă o data ce înseamnă performanţa în artă şi muzică. În faţa unei asistenţe considerabile, numerele elevilor şcolii noastre au provocat multe aplauze precum şi zâmbete de bucurie şi admiraţie din partea părinţilor, prietenilor, cunoscuţilor şi nu în ultimul rând a organizatorilor.

Mulţumiri elevilor participanţi, părinţilor lor, organizatorilor – Primăriei Sectorului 3 – Direcţia Învăţământ, conducerii Casei Artelor şi tuturor celor ce au făcut posibilă acţiunea.

LA MULŢI ŞI FERICIŢI ANI !!!